Leetrite vastu vaktsineerimisega tuleb tagasi järje peale saada
Leetrid on väga nakkav viirushaigus, mis levib laialt ja mille nakkuse võib saada igas eas. Eriti ohtlik on see väikestele lastele ja vaktsineerimata rasedatele.
Vaktsineerimine on leetrite esinemist Euroopas hüppeliselt vähendanud, aga neis kohtades, kus lapsed on vaktsineerimata, esineb endiselt haiguspuhanguid. Leetrite kõrvaldamiseks on vaja, et kõikides rahvastikurühmades ja kõikidel geograafilistel aladel oleks kahe doosiga vaktsineerituid enam kui 95%.
Turvalise vaktsineerimisega saame kaitsta ennast, oma lähedasi ja üksteist.
Laske ennast vaktsineerida, las vaktsiinid teevad oma tööd
Leetrijuhtude arvu suurenemine ELi/EMP riikides näitab, kui olulised on rutiinsed laste immuniseerimisprogrammid. See näitab ka, et minevikus vaktsineerimata jäänud inimeste immuunsuslüngad tuleb parandada. Maksimaalseks kaitseks on vaja kahte doosi vaktsiini. Euroopa riikides antakse esimene doos tavaliselt 10–18 kuu vanustele lastele. Teine doos tehakse siis, kui esimesest doosist on möödas vähemalt üks kuu, ja see toimub vastavalt riiklikule vaktsineerimiskavale.
Alates COVID-19 pandeemia algusest on WHO Euroopa regioonis enam kui 1,2 miljonit last jäänud ilma vaktsineerimisest, mis kaitseks neid leetrite, mumpsi ja punetiste eest.
Väärinfo ja eksitava teabe kõrvaldamine
Kõik vanemad soovivad oma lastele parimat ning paljudel on vaktsineerimisega seotud küsimusi või muresid. See on normaalne ning teie lapse arst või tervishoiuteenuse osutaja aitab teid ja vastab teie küsimustele. Usaldusväärsest allikast saadud teabe põhjal saate teha kõige paremad otsused ja anda oma laste tervisele elus hea alguse.
Ärge unustage, et leetrite vaktsiini on kasutatud juba peaaegu kuuskümmend aastat. See on turvaline ja see toimib.